Informator medyczny Rehabilitacja Nietrzymanie moczu Psychiatra w Krakowie Masaż leczniczy Rehabilitacja kręgosłupa Kontakt  
MENU
Tej choroby nie można się wstydzić – psychiatra Kraków.
psychiatra krakw Choroby i zaburzenia psychiczne uchodzą w społeczeństwie za tzw. choroby wstydliwe. Jeszcze do niedawna strach przed pójściem do specjalisty paraliżował potencjalnego pacjenta przed próbą rozwiązania jego problemów zdrowotnych. Dodajmy problemów, które niestety, ale bez pomocy lekarzy bardzo często jeszcze się pogłębiają doprowadzając do stanów nieodwracalnych. Na całe szczęście psychoterapia Kraków coraz częściej pomaga chorym, którzy świadomi zagrożeń przystępują do terapii. Trudno powiedzieć, co jest przyczyną tak nagłego w ostatnich latach wzrostu zachorowań. Jedni uważają to za znak czasów. Czasów gonitwy, stresu, niepewności. Jeszcze inni dopatrują się o wiele szerszych przyczyn w tym, np. chemicznie przetworzonej żywności.

Oczywiście same choroby mają różne objawy i stopień nasilenia. Inaczej sprawa wygląda w przypadku schizofrenii, a jeszcze inaczej depresji. W tym miejscu trzeba powiedzieć, że inny zakres porad i lecznictwa oferuje psycholog Kraków, a jeszcze inny psychiatra. Do psychologa udajemy się w sytuacji np. w tzw. stanach lękowych i stresowych. Zazwyczaj są to lżejsze przypadki np. uporczywy, paraliżujący stres, zmienność nastroju, stany apatii i zwątpienia. Natomiast szyld o nazwie - psycholog Kraków – mówi nam, że mamy do czynienia ze specjalistą od typowych chorób psychicznych. O, ile w pierwszym przypadku zazwyczaj wystarcza seria spotkań terapeutycznych bez uciekania się do farmakologii to w tym drugim psychiatra Kraków stosuje wszelkie środki włącznie z leczeniem farmakologicznym. Trzeba dodać, że mamy do czynienia ze specjalistami, którzy dzięki wieloletniej praktyce nabyli ogromne doświadczenie w dziedzinie psychologii i psychiatrii.

Do przeszłości należą obrazki z dawnych filmów, gdzie pacjenta traktowano jak przedmiot. Dziś sprawa wygląda zupełnie inaczej. W spokojnej i przyjaznej atmosferze pacjent rozmawia z psychologiem Kraków o swoich bolączkach i problemach. Przypomina to raczej dyskurs partnerów, a nie typowe relacje pacjent – lekarz. Tego tematu nie da się wyczerpać w kilku zdaniach, ale warto jeszcze powiedzieć o typowym zaburzeniu osobowości - szczególnie młodych dziewcząt, czyli skłonności do bulimii. To niepokojące zjawisko nasila się już od wielu lat i wydaje się, że bez pomocy specjalistów ten problem w dalszym ciągu będzie narastał, przynosząc niepotrzebne cierpienie i ból.

Informator medyczny Rehabilitacja Nietrzymanie moczu Kontakt
Design by MEDICAL LINE
Psychiatra Kraków